piątek, 1 sierpnia 2014

1 sierpnia (piątek) - (Nie)zwykły Pierwszy Piątek MiesiącaDzień był niesamowicie niezwykły więc i wpis trochę inny niż zwykle :)


Miało być coś a’la audycja……  nie ma…..

Miały być wywiady, ale ich też nie będzie…..


Zmęczenie niestety bierze górę a to wszystko przez ten dzisiejszy (nie)zwykły dzień.Zaczęliśmy go bardzo wcześnie, pobudką ok. 5 rano, a to dlatego, by zdążyć na godz. 7 do Bazyliki Grobu Pańskiego na mszę świętą, którą ks. Jarek odprawił przy samym Grobie Chrystusa.

Po Eucharystii w drodze powrotnej na Górę Oliwną znaleźliśmy chwilę, by zobaczyć co kryją niektóre uliczki Jerozolimy. Następnie kupiliśmy trochę słodkich, arabskich specjałów i głodni wróciliśmy na śniadanie by następnie udać się, jak co dzień, do pracy. 
W pracy kolejna niespodzianka, mogliśmy skosztować co nieco owych słodkości, które niestety nie wszystkim przypadły do gustu. 
Po zakończeniu pracy i krótkim odpoczynku, udaliśmy się na drogę krzyżową, którą odprawiliśmy (i tutaj kolejna niezwykłość) w świątyni w ogrodzie Getsemani. Było to dla nas niezwykłe przeżycie, móc przeżyć drogę krzyżową w miejscu, gdzie Chrystus modlił się przed męką. 

Po południu powrót do pracy. Muszę przyznać, że praca w ogrodzie idzie nam coraz lepiej i coraz sprawniej.
Mamy też już pierwszego poszkodowanego….. ale spokojnie, to nic poważnego :)Po kolacji przyszedł czas na wspólne nieszpory na dachu Domu Pokoju, po których wpatrywaliśmy się w krajobraz Jerozolimy i piękne, trójkolorowe niebo nas tym pięknym miastem.
Cały dzień zakończyliśmy wspólną adoracją wraz z siostrami.

Na koniec chcemy pozdrowić wszystkich, którzy o nas pamiętają, towarzyszą nam poprzez odwiedziny bloga. Szczególnie zaś pozdrawiamy naszych rodziców. Kochamy Was! Tomek :)


 

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Niech wam Bóg błogosławi na ten czas. Widać, że dużo się u was dzieje.
kl. Robert

Anonimowy pisze...

Hawaje ladnie tam spedzasz czas. Uważajcie na siebie. ;) Rycerz

kazachstan team pisze...

Pozdrawiamy z Kazachstanu! Szczęśliwie dotarliśmy. Rozpoczynamy misje :) Pamiętamy w modlitwie i o nią prosimy. http://www.akmkazachstan2014.blogspot.com/