Uczestnicy


ks. Jarosław Czyżewski
Jestem kapłanem (neoprezbiterem) Archidiecezji Poznańskiej, wyświęconym 22 maja 2014 roku. Pochodzę z Poznania. Posługuję w Parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu oraz w redakcji „Przewodnika Katolickiego”. Byłem uczestnikiem doświadczeń misyjnych w Jerozolimie (2010 i 2012) i na Ukrainie (2011).s. Joanna Grześ
Misjonarka Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej :)
Absolwentka Wydziału Teologicznego w Poznaniu
Praca mgr na temat: Królewska godność Jezusa w świetle J 18,1-11.


Od września będę uczyć katechezy w szkole podstawowej w Płotach

Cechuje mnie pozytywne nastawienie do życia i optymizm :)

Lubię: spacery w ciszy, rozważać Pismo Święte i czytać książki, które go dotyczą, słuchać: Stare Dobre Małżeństwo, Pawła Bębenka, TGD, gotować, piec :).


Dlaczego Jerozolima? – by dać coś z siebie na rzecz misji, by realizować charyzmat mojego zgromadzenia: praca wśród Polaków przebywających na emigracji:), zrealizować swoje marzenie, by być w tych miejscach, po których chodził Jezus.
Dlaczego misje? Na mocy chrztu wszyscy jesteśmy wezwani by głosić Chrystusa, misje kojarzą mi się przede wszystkim z dzieleniem się z innymi doświadczeniem swojej wiary i wzajemnym ubogacaniem siebie poprzez realizowanie wspólnego celu jakim jest służba Jezusowi. Naczelnym hasłem mojego zgromadzenia jest zawołanie św. Pawła: Oby tylko Chrystus był głoszony (Flp 1, 18). Oznacza ono dla mnie to, że poprzez wszystko co się robi: modlitwę, pracę, bycie we wspólnocie, zwykłe podejmowanie codzienności można głosić Chrystusa :)


 

Asia Baranowska
Jestem studentką 1go roku SUM Wychowania Fizycznego w Akademii Wychowania Fizycznego oraz 1go roku Pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Moją największą pasją jest muzyka, jednak swoją miłością obdarzam również sport oraz pomoc innym ludziom.
Zapał misyjny posiadam od dawna, zawsze chciałam wyjechać w miejsca, gdzie ludzie potrzebują pomocy oraz gdzie można głosić Chrystusa. Uważam ,że wyjazd do Jerozolimy jest przedsmakiem misji. Również jest to "okazja" to sprawdzenia siebie - czy dam sobie radę daleko od domu, czy poprzez pracę dla innych jestem szczęśliwszym, bardziej spełnionym człowiekiem?
Bardzo się cieszę, że mogę brać udział w tym doświadczeniu misyjnym, proszę o modlitwę za całą naszą ekipę a my również nie zapominamy o tych, który zostali w Polsce.

Tomasz Galon
Mam na imię Tomek. Jestem studentem 5 roku teologii i 2 roku dialogu i doradztwa społecznego. W 2013 r. dołączyłem do Akademickiego Kola Misjologicznego. Pasjonat muzyki i miłośnik kotów. W wolnych chwilach lubię czytać książki i pośmiać się na dobrej komedii. Od 2013 r. współpracuję z Katolickim Radiem Emaus z Poznania.


kl. Łukasz Glazer
Mam na imię Łukasz, moim patronem jest św. Łukasz Ewangelista, który mi towarzyszy w mojej wędrówce przez życie. Mam 22 lata, jestem studentem teologii na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu oraz alumnem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Jestem człowiekiem w drodze, bardzo lubię wyprawy w góry, biegać, pływać no i czytać książki. Poznawanie człowieka i świata to moje największe pasje. 


Kasia Kunicka
Magister administracji, po wakacjach na 5 roku teologii. Można powiedzieć, że administracja – z konieczności, teologia – z miłości ;) Teologia to moje hobby, jednak w przyszłości chciałabym zostać urzędasem :)
Pochodzę z małej miejscowości o pięknej nazwie Dęby Szlacheckie (diecezja włocławska).
Zawsze marzyłam o dalekich wyprawach, zetknięciu się z różnymi kulturami. Misje pozwalają realizować te marzenia jednocześnie łącząc to z pomocą drugiemu człowiekowi.
Zdecydowałam się wziąć udział w doświadczeniu misyjnym Jerozolima 2014, by doświadczyć namiastki pracy misyjnej i wesprzeć siostry elżbietanki w sposób konkretny, pracą własnych rąk. Ponadto czymś niesamowitym jest możliwość postawienia stopy na tej samej ziemi, po której chodził Jezus. Spodziewam się, że to będzie piękny czas własnej formacji oraz budowania wspólnoty.
A tak poza zainteresowaniami misyjnymi uwielbiam słońce, mecze piłki nożnej (z perspektywy widza), kolor niebieski oraz wszystko co karmelowe/krówkowe/toffi :)
kl. Jakub Pawłot
Mam na imię Jakub i jestem klerykiem III roku w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Pochodzę z Leszna. Misjami interesowałem się trochę jeszcze przed Seminarium. Należę do koła Misyjnego w Seminarium oraz do Akademickiego Koła Misjologicznego. Interesuje się misjami, motoryzacją, lubię pływać, jeździć rowerem oraz biegać.

Ania Tomiak
Jestem studentką pedagogiki na UAM w Poznaniu. Skończyłam I rok studiów. W tym czasie zaangażowałam się w działalność AKMu. Dzięki temu mój rok akademicki był bogatszy i bardziej intensywny. Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w doświadczeniu misyjnym Jerozolima 2014 i dotknąć miejsc, gdzie dokonało się Zbawienie świata, a swoją pracą i wysiłkiem wesprzeć Dom Pokoju na Górze Oliwnej.
Z pozoru poważna, ale tak naprawdę nie wyobraża sobie świata bez śmiechu. Wiele czasu spędza z dziećmi, lubi grać na pianinie, oglądać filmy kostiumowe i czytać prawdziwe historie z powstania warszawskiego.Brak komentarzy: