czwartek, 14 sierpnia 2014

14 sierpnia (czwartek) - "Chwal, Jerozolimo Pana, który cię darzy wyborną przenicą". Dzisiaj wielki dzień, udało nam się posprzątać ogród... :-)

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń, zresztą jak każdy. Czas w tym wspaniałym miejscu, Jerozolimie płynie bardzo szybko. Jest to niesamowite uczucie modlić się i pracować tam, gdzie Pan Jezus. Rozpoczęliśmy go jak każdy dzień porannymi modlitwami, a następnie Eucharystią, która jest centrum każdego naszego dnia, to ona daje nam siły, aby pracować. Dzisiaj wspominaliśmy na Mszy św. świętego Maksymiliana Marię Kolbe. Fanciszkanin, ofiara nazistowskiej fabryki śmierci w Auschwitz. Oddał życie za drugiego człowieka. Zwyciężył przez wiarę i miłość w miejscu, które było zbudowane na zaprzeczaniu wiary, wiary w Boga i wiary w człowieka. Widział on w drugim człowieku Chrystusa.Bardzo wymowny był dzisiejszy fragment z Ewangelii według świętego Mateusza: „Panie ile razy mam przebaczy, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie?” Jezus odpowiada Piotrowi, że aż 77 razy. Liczba 77 jest nawiązaniem do Starego Testamentu, oznacza bezgraniczne przebaczenie w tym kontekście. Trudno jest nam przebaczyć drugiemu człowiekowi, który często jest nam bliski. Pan Jezus przebacza nam cały czas, jest tylko jeden warunek musimy go oto prosić, wyrażać naszą skruchę. W Ewangelii pewien król przebacza słudze, który ma bardzo duży dług - 10000 talentów. Niestety sługa ten nie przebaczył swojemu dłużnikowi, który był mu winien o wiele mniej, bo zaledwie 100 denarów.  Nie bójmy się przebaczać innym, ponieważ my sami nie jesteśmy bez winy.


Po wspólnej Eucharystii skonsumowaliśmy pyszne śniadanie i pełni zapału udaliśmy się do pracy. Dziewczyny kontynuowały pracę w ogrodzie, ks. Jarek wraz z kl. Łukaszem porządkowali magazyn z materiałami budowlanymi.  Tomasz wraz ze mną (kl. Jakub) segregowaliśmy przybory potrzebne do nauki w szkole i zabawy.

Dziewczyny z kilofami

Asia
Anias. Asia
Wspólna praca w ogrodzie
ks. Jarek w magazynie
kl. Łukasz w magazynie
Drewno z magazynu 
Drewno w locie
Widok na Jerozolimę


s. Asia


Anias. Asia i Kasia w ogrodzie 

Tomek z s. Marciną w bawialni

Bawialnia
Tomek

Przerwa

ks. Jarek kroi snickersa :-)Kasia

kl. Łukasz w okienku, a przy nim ks. Jarek 

Dopołudniowa praca minęła nam bardzo szybko. W pracy towarzyszyły nam budujące rozmowy i nie brakowało nam dobrego humoru. Siostra Marcina przygotowała nam na obiad niespodziankę, pyszny żurek, zapiekankę i na deser kisiel z jabłkami.
Wspólny obiad
Popołudniu wróciliśmy do swoich zajęć. Udało się zakończyć pracę w ogrodzie. Tomek i ja podjeliśmy się jeszcze nowego zadania, wyceniania płyt winelowych.

Czysty ogród

Dziewczyny po skończeniu ogrodu
Ostatnie szlify w ogrodzie
 

Przerwa
Razem z Tomaszem wycenialiśmy płyty winelowe.
Bawialnia
Tomek w bawialniLucky w garażu 
ks. Jarek montuje żarówkę
W tunelu, gdzie sprzątaliśmyWywozimy niepotrzebne odpady

 Po pracy zjedliśmy kolację. Po niej odmówilismy wspólnie nieszpory. Jest nasza wspólna modlitwa, którą codziennie się modlimy po pracy.

W drodze do Bazyliki Grobu.
y

Ks. Jarek na przejściu dla pieszych z gromadką arabskich dzieci

Przy Grobie Pańskims. Asia przy drabinie potrzebnej do zamknięcia bazyliki Grobu Pańskiego
Zakończenie pracy w ogrodzie uczciliśmy lodami. 


W drodze powrotnej


Dzisiejszy dzień uważam za udany, jak każdy spędzony w tym miejcu. Wieczorem mamy okazję iść do Grobu Pańskiego i tam modliś się do Pana Jezusa. Modlić w tym miejscu, gdzie oddał za nas życie
Dziękuję wszystkim bardzo za modlitwę, jaką otaczacie nas i nasze dzieło misyjne. My również codziennie otaczamy modlitwą tych, którzy nas wspierają.


Autorem wpisu jest kl. Jakub Pawłot

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Świetna robota! I efekty widoczne ;) Niech PAN będzie z Wami +
Dorota

PS Pozdrowienia dla Wszystkich :- )